פרויקטים אמיתיים

אפקט ה’וואו’: שיפוץ מקיף לדירת 90 מ”ר בתל אביב

2023 July 6 | 0 תגובות

לאחר שאת דירתו הראשונה מכר לזוג שהתאהב בה עד כלות, החליט ההייטקיסט הצעיר לרכוש דירה תל אביבית משנות ה60 של המאה הקודמת ולהפוך אותה לבית.

הוא פנה אל מעצבת הפנים שלומית גליקס שעיצבה עבורו את ביתו הראשון וביקש ממנה להתאים את הדירה החדשה לצרכים שלו כשהפעם הוא ידע בדיוק מה הוא רוצה: מטבח שחור, חדרי רחצה דרמטיים, חומרים בצורתם הגושנית ושילוב של אלמנטים עוצמתיים היוצאים את אפקט ה’וואו’.

“שילוב של אלמנטים עוצמתיים, רבים ומגוונים דורש חשיבה ותכנון מראש על מנת להימנע מעומס עיצובי. ולכן כבר בשלב חלוקת החלל מחדש, התחיל תהליך חקירה, איסוף וחיבור בין החומרים השונים לכדי פלטת צבעים טקסטורות וחומרים שמדברת באותה השפה העיצובית ונותנת מקום לכל אלמנט מבלי לגרוע מהאחרים”, אומרת מעצבת הפנים, “הייתי מגדירה את הסגנון העיצובי אורבני- מודרני. זהו עיצוב שמותאם לחיים בערים דינמיות ותוססות אשר מצליח לשלב בתוכו תחכום, עדכניות, מודרניות ותעשייתיות במידה מדויקת. זהו חיבור מהפנט שמדגיש השפעות שונות המתאחדות בהרמוניה לכדי בית עם אופי וסקס אפיל ייחודי לו”.

הפרויקט כלל שיפוץ מהיסוד של הדירה כולה, הריסת קירות קיימים ותכנון מחדש של חלוקת החלל, שינוי תשתיות מלא בשיפוץ מאסיבי, תכנון קונספט והלבשה מלאה לחללים השונים בבית.

עוד במגזין:

עיצוב פנים, מעצבי פנים: כל מה שצריך לדעת – לכתבה המלאה לחצו כאן

עיצוב מטבח לפי סגנון: 30 מטבחים מעוצבים שעיצבו מעצבי פנים – לכתבה המלאה לחצו כאן

להתעורר לצידן: שידות לחדר השינה – לכתבה המלאה לחצו כאן

קירות מדברים: תמונות לבית – לכתבה המלאה לחצו כאן

פתיחת החלל

עיצוב הסלון

כבר בשלב המדידה, נצפו ארבעה עמודים חבויים בחלקם בחלל הציבורי של קירות הבית. העמודים קשורים זה לזה בקורות רחבות, אה סימטריות וגבוהות ויוצרים דגם של כיפה מרכזית בבית שהגדירה ויצרה אזור תחום וקטן. אחד האתגרים בפרויקט היה פירוק מבנה הכיפה וצמצום הנוכחות שלה ככל הניתן. לכן, חלק מהעמודים הוטמעו בקירות החדשים, התקרה הונמכה במעט לטובת תאורה שקועה וכפועל יוצא צומצם גובה הקורות, בנוסף, הקורות והעמודים עובו באופן שווה והקורות הוארכו בגבס עד לקירות החיצוניים של הבית ובכך שברו את מבנה הכיפה הסגורה.

לסלון נבחרה ספה רחבה ועמוקה במיוחד ומולה ספריית מדפים אה סימטרית מאווררת. הפריטים הדקורטיביים בבית, נבחרו בקפידה. חלקם נרכשו בארץ אצל אמנים ישראליים וחלקם בנסיעותיו של הדייר בעולם. במרכז הסלון מוקם שטיח משי עתיק בגווני טורקיז מעושנים ומעליו זוג שולחנות זכוכית משולבי ברזל.

פרופיל בלגי שחור בחלונות הדירה

פרופיל בלגי שחור בחלונות הדירה

ספה רחבה ומפנקת

ספה רחבה ומפנקת

סלון פתוח ומואר

סלון פתוח ומואר

שילוב אלמנטים בעלי נוכחות בחלל

שילוב אלמנטים בעלי נוכחות בחלל

קיר טלוויזיה מעוצב בנגרות אישית

קיר טלוויזיה מעוצב בנגרות אישית

אלמנט פונקציונלי ומעוצב

עיצוב המטבח

המטבח ממוקם בסמוך לדלת הכניסה ותוכנן כשני פסים מקבילים. המטבח משלב ארונות גבוהים עם משטח הנחה דקורטיבי ומולו פס עבודה עליו כיור, כיריים ואזור ישיבה. לצד המטבח תוכננה קובייה פונקציונלית המכילה אלמנטים רבים, בצד המטבח הותקן בר אלכוהול דקורטיבי, בגב הקובייה מוקם חדר הרחצה הכללי, בפאה הימנית מכונת כביסה ומייבש ובפאה השמאלית ארון חשמל ותקשורת מרכזי.

חזיתות המטבח עשויות פורניר צבוע בשחור ומשטחי העבודה וההנחה מנירוסטה. גב משטח ההנחה שבארונות הגבוהים חופה במראה כהה ממנה משתקף הרחוב והצמחייה. לאי נבחרו שני כסאות בר מתכווננים בגוון בריק-כתמתם שמוסיפים כתם צבע מסקרן והקובייה שמול המטבח, נצבעה בגוון ירוק מעושן לרבות פריטי הנגרות בפאותיה.

נגיעה של צבע במטבח

נגיעה של צבע במטבח

מטבח דרמטי ושחור

מטבח דרמטי ושחור

שילוב אלמנטים במטבח

שילוב אלמנטים במטבח

יחידת נגרות צבועה בטורקיז

יחידת נגרות צבועה בטורקיז

מטבח שחור פתוח ומואר

מטבח שחור פתוח ומואר

צבע שחור דרמטי במטבח

צבע שחור דרמטי במטבח

לגנוב את ההצגה

עיצוב פינת האוכל

פינת האוכל ממוקמת לצד החלון ותוכנן בה קיר ירוק וורטיקלי. המחשבה מאחוריי הקיר הוורטיקלי הייתה יצירת ‘אי של שקט’ בתוך החיים הסוערים והעמוסים של בעל הדירה, הקונסטרוקציה של הקיר בעובי של 45 ס”מ, היא עשויה ברזל ומיועדת לשאת את משקל האדמה, המים והצמחיה. “כבר בשלב התכנון נעשו התאמות בסט התכניות מבחינה קונסטרוקטיבית ומערכתית על מנת לשאת משקל זה”, אומרת שלומית, “כל האלמנטים באזור של פינת האוכל נבחרו על מנת להדגיש את עוצמתו של הקיר ולהבליטו בחלל, כמו למשל פלטת שולחן האוכל אשר עשויה זכוכית, ספסל הבטון המרחף, גוף התאורה המפותל וכן הווילונות הרכים הפשתניים. כל אלו נותנים במה ומפנים מקום בתוך החיים הסוערים והעמוסים של הדייר”.

חלק מהחלל המרכזי של הבית

חלק מהחלל המרכזי של הבית

פינת אוכל מוארת ורחבה

פינת אוכל מוארת ורחבה

קיר ירוק וורטיקלי בפינת האוכל

קיר ירוק וורטיקלי בפינת האוכל

שילוב צמחיה בעיצוב הבית

שילוב צמחיה בעיצוב הבית

להגשים את כל החלומות

עיצוב חדר השינה

החלום של בעל הדירה היה לשלב אבנים טבעיות ומאסיביות בעיצוב של הבית. החלום שלו הוגשם דווקא בחדר השינה בצורת קיר גב מיטה שחופה כולו באבנים אשר פורקו מחומת העיר עכו בעת שיפוץ העיר. האבנים יצרו אפקט דרמטי וגברי ועל מנת לרכך את הנוכחות שלהן בחלל הוחלט לצבוע אותן בלבן.

לחדר נבחרה מיטה רחבה עם גב מרופד וכהה ועליו כריות נוי פשתניות. לצידי המיטה, שידות צד שונות אשר לאחת רגל פליז מעוגלת ומשטח עור חום והשנייה צבעה כולה בשחור. חדר הארונות פתוח לחלל חדר שהינה ובו שני ארונות מקבילים וגדולים.

קיר מלבנים טבעיות בחדר השינה

קיר מלבנים טבעיות בחדר השינה

שילוב שידות אה סמטריות בחדר השינה

שילוב שידות אה סמטריות בחדר השינה

חדר ארונות פתוח ומלא במקומות אחסון

חדר ארונות פתוח ומלא במקומות אחסון

דרמטי ומלא נוכחות

עיצוב חדרי הרחצה

בדירה שני חדרי רחצה מפנקים, בחדר הרחצה הצמוד לחדר השינה נבחרו אריחים מדוקקים וגדולים במיוחד, לרצפה אריחי בלו סטון כהים ולקירות גוון קרמי טבעי. בחדר הרחצה הכללי של הדירה תוכננה יחידת נגרות פתוחה מעץ מלא ועליה הונח כיור בטון, האריחים הנבחרים מחפים את החדר כולו מרצפה עד תקרה ומוקמה בחדר הרחצה אמבטיה גדולה ומפנקת.

מראה דרמטי בחדרי הרחצה

מראה דרמטי בחדרי הרחצה

שימוש בחומרים טבעיים

שימוש בחומרים טבעיים

צבע שחור בחדר הרחצה

צבע שחור בחדר הרחצה

שילוב של עץ בחדר הרחצה

שילוב של עץ בחדר הרחצה

“דמיינו לפחות חלום אחד בפרויקט הפרטי שלכם ותפעלו על מנת לממש אותו”, אומרת שלומית, “זה יכול להיות שימוש בחומר מיוחד לרצפה או לקירות, רהיט מסוים ושונה שאתם ממש אוהבים או אפילו נגרות יוצאת דופן”. אז מה החלום שהגשמתם בפרויקט שלכם?

לאתר של מעצבת הפנים שלומית גליקס – לחצו כאן

לקחו חלק בפרויקט:

עיצוב ותכנון: שלומית גליקס

צילום: איתי בנית

סנטריה וריצוף: חזי בנק

ריהוט: magis, B&B, cattelan italia

תאורה: כלי אור

וילונות: אירופה דקור

אקססורייז: sagatlv, temashop, cozistudio

אולי יעניין אותך גם...

תעלת מיזוג אוויר מברזל שחור

מינימליסטי ונקי עם המון ספייס: עיצוב והלבשה לבית פרטי

בבניה של בית פרטי יש לכם אפשרות להתפרע ולהגשים את כל החלומות העיצוביים שלכם. בני הזוג רכשו את השטח והחלו בתכנון המבנה לפוסט המלא
עיצוב סלון עם נגיעה כפרית חמה ומשפחתית

להפוך פרויקט קבלני לבית: שיפוץ מקיף לדירת קבלן במרכז

לרוב, כשרוכשים מבנה קבלני, מקבלים מבנה סטנדרטי בלי אישיות, יוצקים אליו את כל החלומות והופכים אותו לבית. זה בדיוק מה שהמשפחה הצעירה לפוסט המלא
חיבור בין האזורים השונים בחלל הציבורי של הבית

ללטש את היהלום ולהפוך אותו לבית: שיפוץ מקיף לבית פרטי

זוג צעיר עם שלושה ילדים קטנים חיפשו אחר המקום המושלם לבנות בו את הבית עבור משפחתם הצעירה, הם מצאו מבנה ישן בעל לפוסט המלא
Skip to content