פרויקטים אמיתיים

מעטפת ביתית טבעית ונעימה: שיפוץ בית פרטי בביצרון

2023 January 12 | 0 תגובות

זוג הורים ושלושת ילדיהם המתבגרים רכשו בית חד קומתי בביצרון. המשפחה הצעירה רצתה לשפץ את הבית, להתאימו לצרכים של כל אחד מהדיירים החדשים ולהוסיף לו מקום ומרחב.

הם פנו אל מעצבת הפנים סתיו ברין מstudio crazy במטרה לצאת לתהליך משותף בפרויקט מורכב שכלל תוספות בניה, אילוצי בנייה עירונית ואתגרי שיפוץ רבים שנפתרו בעזרת פתרונות יצירתיים שחיברו את הבית לטבע ויצרו עבור המשפחה בית חם לגדול בו.

במסגרת השיפוץ קומת הקרקע של הבית הישן הורחבה וחולקה למספר אזורים עיקריים: סלון, מטבח ומשרד ביתי שתוכנן כיחידה נפרדת. מעל קומת הקרקע הבנויה נוספו שתי קומות נוספות המשמשות לחדרי הילדים ויחידת הורים גדולה ומפנקת. והעיצוב? לכל אחד מדיירי הבית היה חלק בבחירת הסגנון העיצובי. בעזרת ניצוחה הרגיש והעדין של מעצבת הפנים הצליחה לחבר בין הרצונות של כולם, להכניס מעט מהשיגעונות הפרטיים שלה וליצור עבור המשפחה בית מעוצב בשילוב סגנונות היוצרים עבור המשפחה מעטפת ביתית טבעית, משפחתית ונעימה – בדיוק כמו שהדיירים חלמו.

קן משפחתי נעים

עיצוב הסלון

החלל הציבורי של הבית מחולק למפלסים ואילו הסלון ממוקם במפלס הנמוך של קומת הקרקע, הנמכת החלל יחד עם העיצוב הנעים יוצרת תחושה חמימה של קן משפחתי ומזמין.

הסלון עוצב בגוונים ניטרליים, בהירים ועדינים אשר מקבלים קונטרה חמימה בזכות פרקט עץ אלון בהנחת פישבון הנותן לחלל עומק רב. “הסוד ליצירת מרחב מעניין ומודרני שאינו נבלע בתוך הגוונים הניטרליים, הוא יצירת מפגשים בין טקסטורות וחומרים שונים. כמו למשל פרקט בדוגמת פישבון אשר נותן קונטרה לקווים העגולים בספה, בריהוט ובחפצי האומנות או כמו המשחק הסגנוני המיוחד שנוצר במעבר בין ריצוף העץ הכהה בסלון, חיפוי הבטון במטבח והברזל הלבן של המדרגות לקומה הראשונה”, אומרת סתיו.

מהסלון ניתן לצאת למרפסת באמצעות קיר ויטרינה גדול המכניס אור טבעי רב לבית כולו, תוכנן קיר עם יחידת מדפים גלויים ומקומות אחסון נסתרים ועל מנת לנצל את החלל כולו בצורה הטובה ביותר הוחלט להעמיד את הטלוויזיה על עמוד בקדמת הקיר ולא על הקיר עצמו. הבחירה הזאת מאפשרת להפנות את הטלוויזיה באופן חופשי לכל אזור בחלל הציבורי של הבית וליהנות מצפיה בה ממקומות שונים כולל מהמרפסת.

שימוש בחומרים טבעיים

סלון פתוח ומואר

עיצוב סקנדינבי נעים

פריטים שונים מעץ

ספריה דקורטיבית בסלון

הפתעה לא צפויה

עיצוב המטבח

כמעט ניתן לחשוב שאזור המטבח הוגבה במיוחד והופרד משאר החלל הציבורי על מנת לתת לו את הכבוד המגיע לו. אך בעצם מדובר באילוצים של המבנה הקיים שתחמו את המטבח בתוך גבולות מגדריים המפרידים אותו באופן מסוים מהחלל הציבורי של הבית. אפשר לומר שסתיו לקחה את הלימון והפכה אותו ללימונדה וניצלה את ההפרדה האזורית של המטבח וניצלה את זה ברמה העיצובית.

היא בחרה בחומרים שונים מיתר חללי הבית אך חיברה את המטבח באמצעות אלמנטים שונים התואמים לעיצוב של הבית כולו. מפלס המטבח חופה בבטון מולק היוצר אווירה מודרנית אל מול פרקט העץ החם, חזיתות המטבח נבחרו בגוון אבן בהיר המתכתבים עם הבטון המחוספס וגולת הכותרת היא שמאחורי אחד מארונות המטבח מסתתר חדר עבודה גדול המשלב חדר רחצה ושירותי אורחים.

גוונים טבעיים במטבח

נגיעות של עץ טבעי

נגיעה ייחודית של צבע

עיצוב פינת האוכל

בהמשך ישיר לסלון ולמרגלות המטבח, מיקמה סתיו את פינת האוכל המורכבת משולחן עץ טבעי ואוסף כיסאות אקלקטי מחומרים טבעיים כמו עץ וראטן. חלק מכיסאות האוכל נצבעו בשחור, גוון השובר את המראה החם של העץ הטבעי וכיסא אחד נבחר בגוון תכלת המכניס עניין ועומק רב לפינה. מאחורי שולחן האוכל תוכננה מחיצה עשויה עץ בדוגמה אנכית המהווה רקע מושלם לפינת האוכל ויוצרת הפרדה בין המטבח לאזור האכילה ולצידה מוקם פסנתר שחור התורם לאווירה המשפחתית הנעימה בחלל כולו.

שילוב אלמנטים מעורר השראה

בחירה מדויקת של כיסאות אוכל

שילוב חומרים

יחידה מפנקת ונפרדת

עיצוב חדר השינה

יחידת ההורים מוקמה בקומה העליונה של הבית, הקומה מכילה חדר שינה, אזור רחצה, חדר ארונות ויציאה למרפסת פרטית. בחדר השינה שולבו חומרים טבעיים, תקרה משופעת מעץ בהיר טבעי, קיר זכוכית חצי שקוף, חלון ויטרינה גדול עם פרופיל בלגי לבן ורצפת עץ אלון. שילוב החומרים הטבעיים עם תקרת העץ המשופעת בשילוב החומרים הטבעיים והגוונים הבהירים שנבחרו לעיצוב משרים על הקומה כולה אווירה של בקתה אלפינית חמה, מזמינה ונעימה.

בפינה של חדר השינה תוכנן חדר רחצה צמוד המחופה כולו באריחים מרובעים בצבע לבן היוצרים אפקט מראה ונותנים אשליה של גודל בחלל. כדי לא לעצור את הזרימה הטבעית של המרחב בחדר השינה קיר חדר הרחצה תוכנן מזכוכית התורמת לאווירה הפתוחה ומלאת האור.

תקרת עץ בחדר השינה

פרופיל בלגי לבן

חיבור מושלם לטבע

יחידת הורים מפנקת

חדר רחצה פתוח אך מלא פרטיות

בחירת חיפויים ייחודית

עולם שלם לילדים

עיצוב הקומה העליונה

בקומה השנייה מוקמו חדרי הילדים, חדרי הרחצה וחדר הכביסה. חדרי הילדים עוצבו בצבעוניות עדינה ומינימליסטית במטרה לאפשר לילידם להוסיף את הסטייל האישי. כל אחד מחדרי הילדים מכיל ארון קיר עם גומחה היוצאת פינת למידה נוחה עם מדפים המספקים מקום לכל הצרכים הלימודיים שלהם.

בפינת הכביסה תוכננו ארונות נמוכים וארון אחד גבוהה המשמש כפתח פיר הכביסה המגיע מקומת ההורים שמעל. החיבור בין הקומות הוא על ידי גרם מדרגות ברזל לבנות ואווריריות המובילות מהקומה הראשונה לקומת הילדים ומכניסות אופי רב לעיצוב.

חדר כביסה פרקטי ומעוצב

מראה מינימליסטי ייחודי

עיצוב חדר הרחצה

חדר הרחצה הכללי של הבית חופה כולו באריחים בגוון אפור ירקרק עם שידת רחצה מעץ טבעי המכניסה חמימות מזמינה לחדר. מעל שידת הרחצה מוקמו זוג כיורים צפים בשילוב אביזרי אמבט וסנטריה צחורים להשלמת המראה המינימליסטי הייחודי. מעל זוג הכיורים נתלו מראות בחיתוך אובלי המרככות את חדר הרחצה. לקיר, נבחר מתלה אלומיניום בצבע לבן המתאים במיוחד לחדרי רחצה ומכניס אופי צעיר ונעים לחלל כולו.

אלמנטים בצבע לבן

חדר רחצה מפנק

 

אחת המטרות העיקריות של מעצבת הפנים סתיו ברין בעיצוב ותכנון הבית הפרטי הזה הייתה לתת לכל אחד מבני המשפחה מרחב מפנק משלו. בחל מקומת הקרקע המחוברת לטבע ועד לקומה העליונה תוך שימוש באלמנטים אווריריים היוצרים תחושת מרחב וגודל. העיצוב דרש הן ממעצבת הפנים והן מדיירי הבית פתיחות מחשבתית ויצירתיות רבה על מנת לספק להם את החלל שיהפוך למעטפת ביתית נוחה, משפחתית, טבעית ונעימה.

לקחו חלק בפרויקט:

עיצוב: studio crazy

צילום: שירן כרמל

מטבח: my kitchen

פרקט: אלברו פרקטים

ספריה בסלון: ניחותא

שולחן סלון, אקססורייז ואביזרי אמבט: bring it home

קרמיקה וסנטריה: הכח קרמיקה

זכוכיות: עמנואל סיאני

אולי יעניין אותך גם...

תעלת מיזוג אוויר מברזל שחור

מינימליסטי ונקי עם המון ספייס: עיצוב והלבשה לבית פרטי

בבניה של בית פרטי יש לכם אפשרות להתפרע ולהגשים את כל החלומות העיצוביים שלכם. בני הזוג רכשו את השטח והחלו בתכנון המבנה לפוסט המלא
עיצוב סלון עם נגיעה כפרית חמה ומשפחתית

להפוך פרויקט קבלני לבית: שיפוץ מקיף לדירת קבלן במרכז

לרוב, כשרוכשים מבנה קבלני, מקבלים מבנה סטנדרטי בלי אישיות, יוצקים אליו את כל החלומות והופכים אותו לבית. זה בדיוק מה שהמשפחה הצעירה לפוסט המלא
חיבור בין האזורים השונים בחלל הציבורי של הבית

ללטש את היהלום ולהפוך אותו לבית: שיפוץ מקיף לבית פרטי

זוג צעיר עם שלושה ילדים קטנים חיפשו אחר המקום המושלם לבנות בו את הבית עבור משפחתם הצעירה, הם מצאו מבנה ישן בעל לפוסט המלא
Skip to content