פרויקטים אמיתיים

ממגורים בארצות הבית לשיפוץ בית פרטי בשרון: עיצוב ייחודי ומשפחתי

2024 מרץ 28 | 0 תגובות

לאחר שנים של מגורים בחול הגיעו להחלטה לחזור עם ילדיהם המתבגרים לישראל. הם רכשו מבנה ישן ויצאו למסע שיפוץ מקיף על מנת להפוך אותו לבית.

הפרויקט כלל שיפוץ מאסיבי לארבעת הקומות בבית הפרטי, כולל תכנון גינה וצמחיה חדשה, הריסה, תכנון חלוקה ובניה מחדש. תכנון פרטי נגרות מותאמים אישית בכל הבית. בחירת אלומיניום וחלונות חדשים. עיצוב פנים והלבשה לפנים ולחוץ.

הדיירים עברו מבית מעוצב בסגנון אמריקאי כבד וחיפשו עיצוב ישראלי קליל ומשפחתי. "המחשבה שהובילה אותי בתכנון הייתה שעל העיצוב להיות נקי, עם פלטת צבעים רגועה. הכוללת שלל ספקים ישראלים כמובן", אומרת מעצבת הפנים חן שדמי אליה פנו על מנת שתעזור להם בתהליך השיפוץ והעיצוב מחדש. "כל חדר בנפרד קיבל את היחס המגיע לו, החל מחלוקת החלל , תכנון מיקומי החשמל, ועד התמונות שבחרנו לתלות על כל קיר. בהתאם לאופיו של מי שמתגורר בחדר, הרבה מהאומנות בבית צוירה על ידי בעל הבית, שהוא אומן בחסד. כמובן שכל עבודה קיבלה את המקום הראוי לה, כולל תכנון נכון של תאורה בשלבים מוקדמים של התכנון".

עוד במגזין:

חמים ונעים: טיפים לעיצוב הבית בצורה חמה ונעימה – לכתבה המלאה לחצו כאן

לאכול עם העיניים: טיפים לעיצוב פינת אוכל – לכתבה המלאה לחצו כאן

להאיר את החושך: חנוכיות מעוצבות לכבוד החג – לכתבה המלאה לחצו כאן

עיצוב מטבח לפי סגנון: 30 מטבחים מעוצבים שעיצבו מעצבי פנים – לכתבה המלאה לחצו כאן

חלוקת אזורים מדויקת

עיצוב הסלון

אזור הסלון הינו אזור גדול ומלא באור טבעי, הוא מחובר בצורה ישירה לגינה הקטנה ונעשו בו שילובי חומרים המחברים בין הפנים לחוץ. הסלון הגדול חולק לשני חלקים עיקריים, אזור הטלוויזיה ואזור הפסנתר. במרכז החלל הגדול עומדת ספה אפורה הפונה אל קיר הטלוויזיה וזוג שולחנות עגולים מעץ טבעי, לצידה חלון גדול עם ספסל ישיבה מזמין ושטיח גדול שמגדיר את האזור.

מאחורי הספה מוקם פסנתר גדול לבן ומרשים, מעליו תוכנן בנגרות אישית ארון קיר תלוי בצבע לבן המכיל מקומות אחסון רבים ומטשטש את הנמכת המיזוג בחלל הציבורי של הבית. משני צדדיו מוקמו ספריות ברזל שחורות עם אלמנטים דקורטיביים המכניסים את האופי המשפחתי הייחודי לחלל הציבורי של הבית.

מרחב ציבורי גדול מלא באור טבעי

מרחב ציבורי גדול מלא באור טבעי

הגדרת האזור באמצעות מיקום רהיטים מחושב

הגדרת האזור באמצעות מיקום רהיטים מחושב

ספה עומדת במרכז הסלון

ספה עומדת במרכז הסלון

פסנתר לבן גדול ומרשים

פסנתר לבן גדול ומרשים

עיצוב משפחתי ישראלי וחם

עיצוב משפחתי ישראלי וחם

ספסל מעוצב על אדן החלון

ספסל מעוצב על אדן החלון

ספרייה שחורה ומעוצבת

ספרייה שחורה ומעוצבת

קליל, משפחתי ומעוצב

עיצוב המטבח ופינת האוכל

בעיצוב הישראלי אחד החללים החשובים ביותר בבית הוא המטבח, בבית תוכנן מטבח גדול ומזמין. המטבח מכיל מקומות אחסון רבים ובמרכזו עומד אי גדול סביבו מוקמו כיסאות בר מעץ. האי מכיל מקרר יין קטן וחלקו התחתן מעץ טבעי המוסיף חמימות לעיצוב המטבח ולבית כולו.

חזיתות המטבח נבחרו בעיצוב נקי בגוונים בהירים המשתלבים עם האור הטבעי הרב. תוכננה תאורה ממוקדמת באמצעות שני פסי תאורה צמודי תקרה ומעל האי נבחרה תאורה דקורטיבית תלויה המכניסה אופי קליל ומשפחתי למטבח.

לצד המטבח מוקמה פינת אוכל גדול המורכבת משולחן עץ גדול וכיסאות עץ צבועים בגוון אבן, פינת האוכל עוזרת בהפרדת האזורים הציבוריים של הבית.

אי רחב ידיים עם מקומות ישיבה

אי רחב ידיים עם מקומות ישיבה

מטבח משפחתי גדול ומדויק

מטבח משפחתי גדול ומדויק

פינת אוכל מעץ טבעי

פינת אוכל מעץ טבעי

גוף תאורה תלוי ומעוצב

כניסה בנגרות אישית

עיצוב הכניסה

חלל הכניסה תוכנן בקפידה על מנת לתת למשפחה תחושה נעימה כבר מרגע הכניסה לבית. לצד דלת הכניסה תוכנן ארון בנגרות אישית המשמש כמקום אחסון. מאחורי הארון ישנה ירידה לקומה התחתונה והקיר הנמצא בין לבין נצבע בגוון כחול מלא נוכחות עליו מוקמה יחידת מגירות בצבע ורוד ומראה עדינה המשלימה את העיצוב.

בהמשך לכניסה תוכננה פינת ישיבה עם מקומות אחסון הממוקמת בנישה שנוצרה לצד המדרגות המובילות לקומה העליונה, הנישה תוכננה עם ספסל ישיבה עליו ניתן להתארגן לפני היציאה מהבית, תחתיו מגירות אחסון ולצידו ארונות בנגרות אישית בעלי שיפוע על פי שיפוע המדרגות. הפינה ממוקמת תחת גרם המדרגות המקושט במעקה ברזל לבן עדין המשרה אווירת קלילות נעימה.

מדרגות עץ מיוחדות

מדרגות עץ מיוחדות

מקום התארגנות נוח לפני היציאה מהבית

מקום התארגנות נוח לפני היציאה מהבית

מעקה מדוקק צבוע לבן

מעקה מדוקק צבוע לבן

נגיעות של צבע בעיצוב

נגיעות של צבע בעיצוב

פינה טבעית שקטה

עיצוב יחידת ההורים

יחידת ההורים תוכננה כמקום מפלט רגוע ושקט עם שימוש בחומרים טבעיים הנותנים לחדר השינה מראה חמים ומיוחד. במקום חדר ארונות סטנדרטי תכונן מסדרון פתוח עם ארונות קיר בנגרו אישית המוביל אל חדר הרחצה הצמוד. החלק התחתון של קיר גב המיטה חופה בקורות עץ במראה טבעי המשתלב עם רצפת פרקט העץ, נבחרו שידות צג לבנות עם רגלים מעץ טבעי והמטה קושטה בכריות נוי צבעוניות המשלימות את המראה החם בחדר השינה.

ווילון חצי שקוף בחדר השינה

ווילון חצי שקוף בחדר השינה

שידות צד בצבע לבן עם רגלי עץ טבעי

שידות צד בצבע לבן עם רגלי עץ טבעי

חצי קיר מחופה בקורות עץ טבעי

חצי קיר מחופה בקורות עץ טבעי

פינה קסומה בחדר השינה

פינה קסומה בחדר השינה

פינה פרטית לכולם

עיצוב חדר הילדים

מכיוון שלמשפחה שלושה ילדים מתבגרים, בשונה ממשפחה עם ילדים קטנטנים, רצו לתת לכל אחד אזור פרטי משלו ולכן במקום חדרי ילדים סטנדרטיים תוכננו מספר חדרי מאסטר עם חדרי רחצה צמודים ויציאה למרפסת פרטית קטנה.

בחדר המתבגרת ישנה תקרה משופעת ובמקום לנסות להסתיר את התקרה הוחלט להדגיש אותה באמצעות זוג חלונות גדולים המכניסים אופי ייחודי לחדר המתבגרת. בעקבות התקרה המשופעת תוכננה דלת בגובה נמוך ולא סטנדרטי המחברת בין האזורים השונים בחדר המאסטר של הילדים.

פריטים מיוחדים מותאמים לגובה החדר

פריטים מיוחדים מותאמים לגובה החדר

תקרה משופעת עם חלונות

תקרה משופעת עם חלונות

טבעי וייחודי

עיצוב חדרי הרחצה

חדרי הרחצה עוצבו בגוונים בהירים מחומרים טבעיים, שידת רחצה מעץ במראה טבעי, אריחי דמוי בטון בגוון חול מחפים את קירות חדר הרחצה ובמקלחון אריחים ייחודיים בגווני ירוק התורמים לאווירה הטבעית בחדר הרחצה.

נגיעות של צבע בחדר הרחצה

נגיעות של צבע בחדר הרחצה

שימוש בחומרים טבעיים בחדר הרחצה

שימוש בחומרים טבעיים בחדר הרחצה

צמחיה ירוקה עוטפת

עיצוב החוץ

המרפסת הקטנה מוקפת בצמחיה ירוקה העוטפת את פינת הישיבה המפנקת שנבחרה לחוץ, הפינה מורכבת מספה רחבה, זוג כיסאות מחומרים טבעיים ושולחן מאסיבי מבטון המשתלב עם הריצוף שנבחר למרפסת.

למרות שהעצים מספקים צל ופרטיות נבחרה שמשיה גדולה המכסה את פינת הישיבה ומאפשרת ישיבה בחוץ בכל שעה ביום.

פינת ישיבה מפנקת לחוץ

פינת ישיבה מפנקת לחוץ

גינה ירוקה המקיפה את הבית

גינה ירוקה המקיפה את הבית

אחד האתגרים בבית הזה איתם התמודדה חן היה סוגים שונים של הנמכות תקרה שיצרו אווירה של חלל קטן וסגור, ההנמכות גררו החלטות חשובות בבחירת הגוונים בבית, בתכנון אלמנטים חשובים כמו מיזוג האוויר, נגרות ותכנון דלתות וחלונות בגבהים לא סטנדרטיים. בעזרת טריקים של עיצוב ותכנון מדויק הצליחה חן לתת לחלל מראה גבוהה יותר ולהכניס אווירה של מרחב למרות אילוצי המבנה הקיימים.

מה שאנחנו לומדים מזה שתמיד כדאי לפנות ולהתייעץ עם מעצבת פנים שיכולה לעזור לנו לחשוב על פתרונות שלעולם לא היינו חושבים עליהם לבד.

לאתר של סטודיו העיצוב שדמי דיזיין – לחצו כאן

לקחו חלק בפרויקט:

עיצוב פנים: חן שדמי

צילום: שירן כרמל

צבע: נירלט

סנטריה וריצוף: מודי קרמיקה

ריהוט: Article, ארה"ב

טקסטיל לסלון: studio Nama

סטיילינג לצילומים וצמחיה: Marina Bonder

פיקוח בניה: חותם בנייה

מיזוג: אדיר מיזוג

נגרות: אילן מטבחים ונגרות אישית

מטבח: מטבחי סמל

חיפויים ופרקט: MODY

שיש: אבן קיסר

תאורה: טכנולייט תאורה

וילונות: אירופה דקור

אלומיניום: אלום א.ד

ריהוט ואקססוריז: טולמנ'ס דוט, frill furniture, בדולינה

אולי יעניין אותך גם...

ספסל עץ הממסגר את החלון והפך לאלמנט מרכזי בעיצוב

שיפוץ קומפקטי: 76 מ"ר בתל אביב

אנחנו אוהבים דירות שמוכיחות לנו שהגודל לא קובע. והדירה הזאת בתל אביב עושה בדיוק את זה. זוג צעיר רכש את דירת החלומות לפוסט המלא
נוף מרהיב של בקעת נטופה

נוף עוצר נשימה: תכנון ועיצוב בית פרטי בגליל

לאחר שטיילו בכל העולם החליטו לבנות את ביתם בגליל התחתון מול נוף עוצר נשימה. יחד עם אדריכל עומר כרמלי שתכנן את ביתם לפוסט המלא
סלון חם ומשפחתי

מהעיר למרחבים הפתוחים: עיצוב בית משפחתי בגולן

מעבר משפחה מירושלים לדרום רמת הגולן פתח דלת לעיצוב מרחב מגורים אינטימי ויפה, השואב השראה מהטבע המקומי ומשלב אלמנטים כפריים עם סגנון לפוסט המלא
דילוג לתוכן