נעים להכיר

כשהים נכנס לסלון: עבודות העיצוב של עמוס גזית

2021 August 15 | 0 תגובות

שילוב הקסם של הטבע בעיצוב ותכנון הבית הוא חלק ממגמה שנמשכת כבר לא מעט זמן. תכנון שמתחשב בתנאי הסביבה האורגניים של המקום, עיצוב שמשלב חומרים טבעיים ומקומיים והמון צמחיה ירוקה גם בחללים אורבניים הם חלק מגל כללי וסוחף של קיימות והתחברות לטבע בתחום הבניה והעיצוב, שהפכה לטרנדית למדי בשנים האחרונות.

מה שעושה עמוס גזית נכנס תחת הקטגוריה הרחבה הזו, אבל לוקח אותה למקומות חדשים, מקוריים ומעוררי השראה, שמצליחים להכניס את היופי והחיים של הים לתוך החלל הביתי בדרכים שונות ומעניינות.

עמוס גזית

עמוס גזית

עמוס גזית

עמוס גזית

עמוס גזית

עמוס גזית

מפגש עוצמתי ומרפא

המפגש של גזית עם העוצמה של וכוח החיים והריפוי של מעמקי הים החל לפני יותר מ-30 שנה, אז החל במסע שנועד לשיקום וריפוי עצמי, אחרי שלוש פציעות במהלך מלחמות ישראל. כשהאחרונה בהן קרתה במלחמת יום כיפור.

הוא החל במסע שכלל תצפית, למידה, שימור, ריפוי ושיפור של הסביבה הימית הטרופית הכוללת שוניות וחופים במדינות ובאיים בדרום מזרח אסיה ובדרום הקאריביים. במשך כל השנים הוא מצלם ומתעד את האזורים הללו, את המראות, הצבעים התנועות והתחושות, וחוקר את יכולתו של הים לרפא את עצמו, לצד הנזקים הכמעט בלתי הפיכים שיוצר האדם.

עמוס גזית

עמוס גזית

עמוס גזית

עמוס גזית

עמוס גזית

עמוס גזית

צבעים מרהיבים

הצילומים של גזית מתמקדים בצבעים המרהיבים של החיים התת ימיים, במרקמים המעניינים ובצורות הבלתי שגרתיות החבויות בהם. היופי הזה עובר הדפסה על חומרים שונים כמו זכוכית מחוסמת, בד, אלומיניום ועץ ומשתלב במגוון דרכים בעיצוב וסטיילינג בחלל הביתי.

כך למשל, האלמנטים מהים יכולים להגיע כחלק מתמונת ענק מלאת חיים וצבע היוצרת מעין דימוי אבסטרקטי בסלון. התמונות יכולות להגיע גם כסדרה של כמה אימג’ים שונים, שיתאימו גם לחדרי שינה או אמבטיה. הם מגיעים גם כגופי תאורה מיוחדים שמכניסים אור בצורה מקורית לכל חלל. הם יכולים להיות מודפסות על שולחנות קפה מעוצבים ושיקיים בלאונג’ ואפילו בבריכות שחיה – אליהן נכנסים הדפסים של האלמנטים הטבעיים מהים ויוצרים אפקט מרשים למדי.

עמוס גזית

עמוס גזית

עמוס גזית

עמוס גזית

עמוס גזית

עמוס גזית

תזכורת יפהפייה לעולם מופלא

היצירות מתאימות למגוון שימושים ולמגוון חללים כשהמאפיין הבולט בהן הוא הצבעוניות, הזוויות הבלתי שגרתיות, הצורות הייחודיות והאהבה האמיתית לעולם מלא החיים שיד האדם  מסכנת אותו.

היצירות של גזית הוצגו במגוון גלריות בארץ ובעולם, בין השאר במיאמי, ונציה וניו-יורק, והוא אף זכה בפרסים על עבודתו האמנותית. לצידה הוא ממשיך בפרויקט חייו – שיקום ושמירה של החוף והסביבה הימית. כאשר חלק ממנה הוא מצליח להחיות ולהכניס אל תוך הבית, כמעין תזכורת יפהפייה לעולם מופלא של חיים, שחשוב להמשיך לטפח ולשמר.

לפרטים נוספים ורכישת פרטי האמנות של עמוס גזית – 054-788-4745

אולי יעניין אותך גם...

תמונות לבית

כמה חיכינו: מותג התמונת לבית הנחשק באירופה מגיע לישראל

מה אתם חושבים על תמונות לבית? הם מוסיפים לנו צבע לחיים ומשדרגים כל קיר עליו הם נמצאים ואם נודה באמת, אנחנו תמיד לפוסט המלא
שולחנות סלון

סקירת קולקציה: הריהוט הסקנדינבי שכבש אותנו

כבר תקופה לא קצרה שהקהל הישראלי הולך ומתאהב בעיצוב רהיטים נורדים סקנדינבים. כשחושבים על זה, איך אפשר שלא? הם שימושיים, נוחים, רגועים, לפוסט המלא

נעים להכיר Dott: אומנות במסגרת, נקודה.

בין אם זו תמונה או יצירת אומנות בודדת על קיר אחד בחלל, ובין אם 'פינת השראה' שמציעה שלל סוגים של פריטי אומנות לפוסט המלא
Skip to content