פרויקטים אמיתיים

בעיצוב טמפלרי: הבית מול השדות בקיבוץ

2023 April 13 | 0 תגובות

הם החליטו להגשים את החלום ולעבור לגור בבית מעוצב בקיבוץ בצפון הארץ. אל מול שדות ירוקים ונופים קסומים באווירה קיבוצית וייחודית, המשפחה הצעירה פנתה אל דניאל רוזנבוים ותמי משולם מסטודיו דו לאדריכלות ועיצוב. סטודיו המתמחה במיצוי הפוטנציאל בין המבנה לסביבה שלו ויחד איתן הם תכננו, בנו, עיצבו והלבישו את ביתם החדש בהרחבה בקיבוץ.

הפרויקט לקח כחמש שנים וכלל תכנון, קבלת היתרים, עיצוב והלבשה, הרצון של המשפחה היה לייצר בית אוורירי ומלא אור דווקא בשטח המותאם לבית דו משפחתי הביא את מעצבות הפנים לחשיבה מקורית ויצירתית של חיבור בין שני בתים באמצעות מרפסת המאפשרת ארבעה כיווני אוויר בבית שהוא בעצם דו. בין האתגרים השונים איתם התמודדו דניאל ותמי הן רצו לשמר את האווירה הקיבוצית מבלי להיסחף אחר קלישאות עיצוביות ובחרו בסגנון עיצובי טמפלרי עם נגיעות מודרניות, כפריות ואקלקטיות המכניסות את האופי הייחודי של המשפחה הצעירה ישירות אל תוך העיצוב.

אוסף של סגנונות

עיצוב הסלון ופינת העבודה

הסלון עוצב בסגנון אקלקטי חם ומשפחתי, במרכזו מוקמה ספה ירוקה, מעליה נוצרו נישות ייחודיות בשילוב עץ טבעי, לצד הספה מוקמה כורסת לאב סיט שתוכננה במיוחד לפי מידות הסלון וזוג כורסאות בגוונים שונים. מזנון הטלוויזיה נבחר בסגנון וינטג’ אל מול זוג שולחנות במראה מודרני ושטיח צבעוני גדול שאוסף את כל העיצוב ועוזר בהגדרת אזור הסלון.

לצד הסלון תוכננה פינת עבודה קטנה המורכבת משולחן עץ במראה וינטג’ ומדפי עץ טבעי המכילים חפצים מלאי אופי ההופכים את פינת העבודה למזמינה ומשפחתית. מצידו השני של הסלון נוצרה מבואת כניסה שתוכננה בנגרות אישית עם ארונית ויטרינה בגוון מוקה בשילוב עץ אלון טבעי ומשמשת את דיירי הבית לאחסון כלים מיוחדים ותצוגה של חפצי נוי שנבחרו בקפידה.

נישות דקורטיביות בסלון

נישות דקורטיביות בסלון

סלון מעוצב בסגנון וינטג'

סלון מעוצב בסגנון וינטג’

פינת עבודה ביתית חומרים טבעיים

פינת עבודה ביתית חומרים טבעיים

שולחן עבודה מעץ טבעי

שולחן עבודה מעץ טבעי

פרטי נוי מחומרים טבעיים

פרטי נוי מחומרים טבעיים

יחידת אחסון בנגרות אישית

יחידת אחסון בנגרות אישית

דלת זכוכית עם פרופיל בלגי שחור ליציאה למרפסת

דלת זכוכית עם פרופיל בלגי שחור ליציאה למרפסת

להכניס את החוץ

עיצוב המטבח ופינת האוכל

המטבח תוכנן בצורת ריש עם חלון פינתי בעל פרופיל בלגי שחור הממסגר את הנוף היפה ומכניס אותו ישירות אל תוך המטבח. חזיתות המטבח נצבעו בגווני שמנת וכחול בשילוב של עץ טבעי. במטבח תוכננו מקומות אחסון רבים ובמרכזו מוקם אי גדול עם משטח בוצ’ר וכיסאות בר אשר מאפשרים לשבת ולהשקיף אל הנוף הירוק הנכנס מבעד לחלונות המטבח.

לצד המטבח עוצבה פינת אוכל משפחתית וגדולה המורכבת משולחן עץ מלבני עם כיסאות מעוצבים שנבחרו בהתאם לשפה העיצובית הכללית של הבית ומחברים בין האזורים השונים. מעל שולחן האוכל מוקם גוף תאורה מעוצב ויפה המכניס אווירה ייחודית לחלל. שולחן האוכל מוקם לצד חלון ויטרינה רחב ולצד חלון קטן תחתיו תוכנן ספסל המשמש גם לאחסון ומאפשר ישיבה נוחה והשקפה אל הנוף הירוק.

שילוב גוונים במטבח

שילוב גוונים במטבח

אי בצבע כחול במרכז המטבח

אי בצבע כחול במרכז המטבח

חלון פינתי עם פרופיל בלגי שחור במטבח

חלון פינתי עם פרופיל בלגי שחור במטבח

יחידת אחסון מעוצבת במטבח

יחידת אחסון מעוצבת במטבח

פינת אוכל מעץ אגוז

פינת אוכל מעץ אגוז

שולחן אוכל רחב מעץ

שולחן אוכל רחב מעץ

לחזור בזמן

עיצוב יחידת ההורים

יחידת ההורים עוצבה בסגנון התואם לסגנון העיצובי של הבית כולו, נגיעות של וינטג’ בבית אקלקטי ומלא באופי. רצפת החלל חופתה בפרקט למינציה בגוון עץ אלון טבעי ובמרכזו מוקמה מיטת עץ זוגית המחממת את החלל. מעל המיטה נבחר מדף עץ טבעי המשמש לתצוגה של תמונות אמנותיות המכניסות אופי רב לחדר השינה ולצדי המיטה נבחרו שידות צד בעיצוב שונה אשר אחת מהן עברה שיפוץ על ידי בעלת הדירה והשניה נבחרה מברזל שחור ומלא עומק. לצד הכניסה לחדר השינה מוקמה פינת איפור משולחן וינטג’ ומראה ייחודית הנותנת אשליה של גודל ומרחב.

ליחידת ההורים חדר רחצה צמוד אשר לצד הכניסה אליו נבחרה ארונית ויטרינה עתיקה המשמשת לאחסון של מגבות ומצעים וכיסא נדנדה ישן שעבר שיפוץ על מנת להתאים לעיצוב החדש.

חדר קינה אקלקטי בגוונים חמים

חדר שינה אקלקטי בגוונים חמים

מיטה זוגית מעץ טבעי

מיטה זוגית מעץ טבעי

וויטרינה עתיקה בחדר השינה

וויטרינה עתיקה בחדר השינה

שידת צד תלויה לצד המיטה

שידת צד תלויה לצד המיטה

שידת איפור בסגנון וינטג'

שידת איפור בסגנון וינטג’

מקומות אחסון בחדר השינה

מקומות אחסון בחדר השינה

שידת רחצה מעץ טבעי

שידת רחצה מעץ טבעי

חדר רחצה מואר בשילוב עץ טבעי

חדר רחצה מואר בשילוב עץ טבעי

בגוונים רכים

עיצוב חדר הילדות

חדר הילדות רוצף בפרקט למינציה דמוי עץ אלון על מנת להכניס אליו אווירה חמה ומזמינה. החלק התחתון של קירות החלל נצבע בגוון ורוד עתיק הנותן אשליה מחבקת וחמה. בחדר מוקמו זוג מיטות מעבר קטנות בצבע לבן בשילוב עץ טבעי מעליהן נתלו מדפים מעוצבים מחומרים טבעיים המאפשרים לכל אחת מהבנות להציג לראווה את החפצים האהובים עליה. לפינת החדר נבחר ארון לבן מאיקאה ולצידו פינת רביצה מפנקת המספקת לבנות מקום חם, בטוח ומהנה לגדול בו.

צבע קיר ורוד עתיק בחדר הילדות

צבע קיר ורוד עתיק בחדר הילדות

פרקט עץ בחדר הילדים

פרקט עץ בחדר הילדים

פינת רביצה בחדר הילדים

פינת רביצה בחדר הילדים

התאמה מדויקת

עיצוב שירותי האורחים

שירותי האורחים מוקמו מתחת למדרגות על מנת לנצל את השטח באופן מקסימלי. לרצפת שירותי האורחים נבחרו אריחים בגווני שחור ולבן, קירות החלל חופו באריחי קרמיקה לבנים ושולב מדף שחור המשלים את משחק הצבעים ומשמש לתצוגה של חפצי נוי מיוחדים. שידת הרחצה בשירותי האורחים עוצבה במיוחד על מנת להתאים לחלל הקטן ולאופי העיצובי של הבית כולו.

ניצול החלל תחת גרם המדרגות

ניצול החלל תחת גרם המדרגות

שירותי אורחים מעוצבים

שירותי אורחים מעוצבים

שידת עץ בשירותי האורחים

שידת עץ בשירותי האורחים

ברוכים הבאים

עיצוב החוץ והכניסה

מלבד קיר אחד מחופה אבן שהוגדר כסטנדרט של ההרחבה בקיבוץ, הכניסה לבית חופשית וללא גדר. הכניסה לבית הינה באמצעות שביל המוקף בצמחיה ירוקה הנטועה בין מדרך אחד למשנהו ומוביל אל מרפסת קטנה ממנה אפשר להיכנס לבית באמצעות דלת עץ גדולה מפירוק. כבר מהכניסה הדלת מרמזת על אופיו הייחודי של הבית.

אדריכלות מדויקת בהרחבה בקיבוץ

אדריכלות מדויקת בהרחבה בקיבוץ

דלת עץ מפירוק בכניסה לבית

דלת עץ מפירוק בכניסה לבית

כניסה מזמינה לבית

“בכל בית אנחנו ממציאות את הגלגל מחדש”, אומרות דניאל ותמי, “צבעים שמתאימים לבית אחד לא תמיד יתאימו לבית אחר, צבעים זה חומר ‘שעובד’. בפרויקט אחד עשינו 19 ניסיונות עד שהגענו לגוון הנכון כי הפרויקט בתוך יער והעצים הירוקים השפיעו על הגוון בצורה כה דרסטית שבחדר אחד אותו הצבע התקבל בשני גוונים שונים באזורים שונים”. דניאל ותמי מייחסות רצינות רבה ל’עבודת הצבע’ ולהשפעה של הסביבה בה הפרויקט נמצא על הצבע ובכל פרויקט מחדש מחליטות לא לבחור בגוונים המוכרים והידועים אלא להתאים ולדייק את הצבע הנכון לבית המיועד. בדיוק כמו שעשו בפרויקט המקסים הזה.

לאתר של דניאל רוזנבוים ותמי משולם, סטודיו דו אדריכלות ועיצוב – לחצו כאן

 

לקחו חלק בפרויקט:

אדריכלות ועיצוב פנים: דניאל רוזנבוים ותמי משולם, סטודיו דו תמי ודניאל אדריכלות ועיצוב

צילום: דרור קאליש

סטיילינג לצילומים: לינוי לנדאו

גגות: מישל

פתחים: חברת כוכב אלומיניום

פיקוח: אמיר תלמי

גופי תאורה: טורקיז

ספה, שולחן פינת עבודה, מיטה זוגית וארונית ביחידת ההורים: תומיק

כורסאות סלון: דורותיאה

ארונות מקלחות, שירותי אורחים וארונית טלוויזיה: יניב פישפשים

סנטריה: אלוני

פינת רביצה חדר בנות: שמר

שולחן סלון: הגלריה

ספסל כניסה: בייסיק

אקססוריז: ביז’ה פלור, פיין לאב

אמנות חדר שינה: אילנה מכבי

אולי יעניין אותך גם...

תעלת מיזוג אוויר מברזל שחור

מינימליסטי ונקי עם המון ספייס: עיצוב והלבשה לבית פרטי

בבניה של בית פרטי יש לכם אפשרות להתפרע ולהגשים את כל החלומות העיצוביים שלכם. בני הזוג רכשו את השטח והחלו בתכנון המבנה לפוסט המלא
עיצוב סלון עם נגיעה כפרית חמה ומשפחתית

להפוך פרויקט קבלני לבית: שיפוץ מקיף לדירת קבלן במרכז

לרוב, כשרוכשים מבנה קבלני, מקבלים מבנה סטנדרטי בלי אישיות, יוצקים אליו את כל החלומות והופכים אותו לבית. זה בדיוק מה שהמשפחה הצעירה לפוסט המלא
חיבור בין האזורים השונים בחלל הציבורי של הבית

ללטש את היהלום ולהפוך אותו לבית: שיפוץ מקיף לבית פרטי

זוג צעיר עם שלושה ילדים קטנים חיפשו אחר המקום המושלם לבנות בו את הבית עבור משפחתם הצעירה, הם מצאו מבנה ישן בעל לפוסט המלא
Skip to content