פרויקטים אמיתיים

מדירת קבלן לבית כפרי: עיצוב פנים בחיפה

2024 פברואר 15 | 0 תגובות

הזוג הצעיר רכשו את דירת הקבלן שלהם וחלמו להפוך אותה לבית כפרי ונעים שעונה על כל הצרכים שלהם. הם קיבלו המלצה על מעצבת הפנים רקפת אלטשולר ויחד איתה יצאו לתהליך עיצוב, שיפוץ והלבשה. מכיוון שמדובר בדירת קבלן שנרכשה במצב שלד עם חשמל ואינסטלציה חלקית התהליך לקח כשנתיים וכלל שינויים קלים בחלוקת החלל, שינויים בתכניות חשמל, שינויי אינסטלציה, תכנון חדרי רחצה ומטבח ועיצוב והלבשה לבית כולו.

הדירה, דירת גן הממוקמת בשכונה שקטה וחדשה בחיפה והיא מתוכננת בצורה צרה וארוכה. לדיירים לא היו דרישות מיוחדות מבחינת התכנון חוץ מהעובדה שהם לא רצו לבצע שינויים מהותיים משיקולי תקציב. "השינויים המבניים היו קלים מאוד", אומרת רקפת, "אבל היו שינויים בהעמדת ריהוט ובתכנון חדר רחצה הורים על מנת למקסם את השטח הנתון. הדרישות היו יותר בחלק העיצובי".

הם רצו בית כפרי לא עמוס עם שימוש בחומרים וגוונים טבעיים עם נגיעות קלות של צבע.

תכנון מחדש

עיצוב הסלון

מכיוון שהדירה צרה וארוכה, התכנון המקורי שלה השאיר אזורים לא מנוצלים היטב הוחלט לבצע שינוי על מנת להתאים את החלל לצרכים של הדיירים, הסלון מכיל מעבר ליחידת אירוח שמשמשת כרגע כמשרד עבור בני הזוג והתכנון המקורי של הדירה השאיר מעבר צר מאוד ולא מתוכנן היטב. הוחלט לשנות את הכניסה ליחידת האירוח ולהגדיל את אזור הישיבה בסלון על חשבונו כאשר החיסרון היחיד היה שמי שרוצה להיכנס או לצאת מהיחידה צריך לעבור בין הטלוויזיה לאזור הישיבה ובכך מפריע ליושבים בסלון לצפות בטלוויזיה, מכיוון שמדובר בזוג צעיר ללא ילדים שמשתמש ביחידה כחדר עבודה הוחלט שהחיסרון הזה הוא מחיר שהם מוכנים לשלם והסלון תוכנן בצורה כזו עם אופציה לשינוי בעתיד בהתאם לצרכים שלהם.

נבחרה ספה מזמינה עם מלא כריות בצבע אפור חם עם מעט ירוק המשתלב עם צבע המרווה של המטבח. הכורסאות שנבחרו עוצבו בקו נקי יותר בריפוד בד בוקלה שמשדר חמימות. המזנון בסגנון כפרי קלאסי שתוכנן בנגרות אישית.

כפרי, מזמין ומשפחתי

כפרי, מזמין ומשפחתי

ספה אפורה רכה ונעימה

ספה אפורה רכה ונעימה

סוג כורסאות מעוצבות בגוונים טבעיים

סוג כורסאות מעוצבות בגוונים טבעיים

שטיח בגוונים טבעיים בסלון כפרי

שטיח בגוונים טבעיים בסלון כפרי

אלמטים דקורטיביים בסלון

אלמטים דקורטיביים בסלון

תכנון מוקפד ומקומות אחסון רבים

עיצוב המטבח

המטבח אותו הציע הקבלן היה מטבח ריש סטנדרטי אשר במרכזו שולחן אוכל מכיוון שבדירה אין מקום אחר לפינת האוכל. התכנון הזה היה עמוס ומקום האחסון היה קטן מידי ולכן הוחלט לשנות את מטבח הקבלן הסטנדרטי ובמקומו לתכנן מטבח חדש בסגנון כפרי התואם לבקשה של הדיירים.

רקפת תכננה מטבח הבנוי משתי שורות ובמרכזו תוכנן אי גדול הכולל מקומות אחסון רבים, התכנון של המטבח יצר מקום למזווה קטן הגולש מעט אל המסדרון ובכך עוזר לנצל כל פינה בבית בצורה טובה ויעילה.

הדיירים העדיפו לוותר על פינת האוכל ובמקומה לתכנן מקומות ישיבה ליד האי המחולק לשני גבהים ואזור פינת הישיבה תוכנן בגובה של שולחן אוכל סטנדרטי. מכיוון שמדובר בזוג צעיר שלא מארח הרבה אנשים בו זמנים הוחלט למקם שולחן אוכל נפתח במרפסת שבמידת הצורך ניתן יהיה להכניס לבית לאירוח.

במטבח שולבו אלמנטים כפריים שונים בגוונים חמים עם בחירה מדויקת של פרטי נגרות, תאורה ומכשירי חשמל תואמים לסגנון הכפרי.

מטבח כפרי בצבעוניות עדינה

מטבח כפרי בצבעוניות עדינה

חזיתות מטבח בגוון ירוק מרווה

חזיתות מטבח בגוון ירוק מרווה

מקומות אחסון רבים במטבח

מקומות אחסון רבים במטבח

מטבח פתוח ומואר

מטבח פתוח ומואר

חלל ציבורי גדול ומעוצב

חלל ציבורי גדול ומעוצב

אי מתוכנן בקפידה העונה על כל הצרכים

אי מתוכנן בקפידה העונה על כל הצרכים

חיבור בעזרת צבע

עיצוב יחידת ההורים

הבקשה היחידה של הדיירים לעיצוב חדר השינה הייתה למקם שידה בסגנון כפרי קלאסי. השידה תוכננה במיוחד מעץ טבעי עם מקומות אחסון רבים ומוקמה מול המיטה תחת לטלוויזיה. החדר מכיל חדר ארונות וחדר רחצה הממוקמים בטור אחד אחרי השני לצד הכניסה לחדר ובעצם חדר הארונות משמש מבואת כניסה לחדר הרחצה. חזיתות הארונות נצבעו בגוון כחלחל המתאים לאריחים הכחולים שנבחרו לחדר הרחצה, הגוון הכחול חוזר על עצמו גם באמנות בחדר השינה ומחבר בין האזורים השונים.

אור טבעי רב בחדר השינה

אור טבעי רב בחדר השינה

פרטי אמנות עם נגיעות של צבע

פרטי אמנות עם נגיעות של צבע

שידה מעוצבת מעץ טבעי בסגנון כפרי

שידה מעוצבת מעץ טבעי בסגנון כפרי

חדר ארונות המשמש מבואת הכניסה לחדר הרחצה

חדר ארונות המשמש מבואת הכניסה לחדר הרחצה

נגיעות של צבע בבחירת האריחים בחדר הרחצה

נגיעות של צבע בבחירת האריחים בחדר הרחצה

אחד הדברים שרקפת ממליצה לעשות בתחילתו של כל פרויקט עיצובי על מנת להגיע לתוצאה המושלמת עבור הדיירים הוא עבור האנשים שהולכים להתגורר בבית וזה לשתף את המעצב/ת כבר בפגישה הראשונה בכל חלום או בקשה, מהקטן ביותר ועד לגדול וכל ניתן יהיה לקחת בחשבון ולהתחשב בחלומות שלכם כבר מההתחלה ולא בשלב מאוחר יותר כאשר יש כבר קונספט, תכנון וחומרים.

לאתר של מעצבת הפנים רקפת אלטשולר – לחצו כאן

לקחו חלק בפרויקט:

עיצוב פנים: רקפת אלטשולר

צילום: מאור מויאל

סנטריה וריצוף: טופולסקי

ספה בסלון: רהיטי בן חיים

כורסאות: IDdesign

כסאות אוכל: מרכז הכסאות

שטיח: פוקס הום

אקססורייז: גולף&קו, פוקס הום

נגר: נגריית אייל

משטחים במטבח ובחדר רחצה: שיש אחים בוקאעי

תאורה: סוהו תאורה

וילונות: בליינד'ס אס

מקלחונים: shower

אולי יעניין אותך גם...

עמודים קונסטרוקטיבים עוזרים בהגזרת אזור המטבח

70 ימים של מילואים: שיפוץ מקיף לדירה ישנה

רגע לפני שהיו אמורים לעבור לדירתם החדשה, גויסה בעלת הדירה למילואים. כל אדם אחר היה מקבל התמוטטות עצבים, אבל היא? היא נשארה לפוסט המלא
פינת קריאה בסלון

מניו יורק לירושלים: תכנון נגרות בדירת קבלן

כשזוג רופאים ושני ילדיהם הקטנים חזרו משנה בניו יורק לדירת קבלן חדשה בירושלים, הם מצאו דירה ריקה וחסרת אופי. על מנת להפוך לפוסט המלא
צבע קיר דומיננטי בעיצוב

תכנון, יצירתיות והתאמה אישית: עיצוב פנים לדירת קבלן

עוד לפני שרכשו את דירתם החדשה בפרויקט קבלני בעיר המתפתחת כרמי גת הם ידעו בדיוק מה הם מחפשים: מרחב פתוח, תחושת שלווה לפוסט המלא
דילוג לתוכן