בין הקירות

שבוע ספר? עם הספר | ספרי עיצוב

2019 June 19 | 0 תגובות

הם מעוררי השארה, הם לוקחים אותנו למקומות רחוקים ויש בהם אוצר שלם של רעיונות וסיפורים. אז נכון שהיום בעידן הטכנולוגי פינטרסט ואינסטגרם הם מקור ההשראה הראשוני, הזמין והעיקרי ממנו אנחנו מקבלים רעיונות לעיצובים מרשימים כאלו ואחרים אך עדיין אנחנו חושבים שזה לא באמת משנה אם אנחנו בחורף, בקיץ, בסתיו או באביב אין דבר יותר טוב מלשבת עם כוס שוקו חם מתחת לכירבולית מפנקת עם ספר טוב שממלא אותנו ברעיונות וסיפורים. ולכן שבוע הספר ממלא אותנו בהתרגשות גדולה לקראת ההזדמנות לחדש את הספרייה המעוצבת שלנו ולהוסיף לה ספרים חדשים ומעוצבים.

לכבוד ההתרגשות הגדולה לא יכלנו שלא לאסוף את חמשת ספרי העיצוב הישראליים שאתם פשוט חייבים לקרוא.

עיצוב פנים ישראלי עכשווי

גיורא אוריין

ספר ‘עיצוב פנים ישראלי עכשווי’ של גיורא אוריין מתעסק בגלוית הנוף של החברה הישראלית. הספר מדבר על פנים הבית ואיך הוא מראה את אופיינו, את השליטה שיש לנו על חיינו בו אל מול שכונתנו וסביבתנו רבת התהפוכות. אוריין מדבר בספר על רצונות החברה הישראלית, על חלומותיה העיצוביים ומטרתו היא לעורר בנו גאווה בתור ישראליים ויהודיים ומתרכז במרכיבי היהדות והישראליות יחד בצורת דמות האדריכלות העומדת במרכז הספר.

עיצוב פנים ישראלי עכשווי גיורא אוריין

עיצוב פנים ישראלי עכשווי | גיורא אוריין

מטבח ישראלי

שרון היבש

שרון היבש מתמחה במילים, כותבת על עיצוב ומסקרת חללים בארץ ובעולם. כתבה את רבי המכר “דירה ישראלית’, ‘ביתו של אדריכל’, ‘דירות בעיר’, ‘ביתו של אדריכל 2’, וכמובן את רב המכר ‘מטבח ישראלי’. הסקרנות של היבש לגבי המושג ‘בית’ המשתנה מאדם לאדם הביא אותה לחקור ולכתוב.

בספר ‘מטבח ישראלי’ רכזה שרון 49 מטבחים שונים שעוצבו על ידי אדריכלים ומעצבי פנים בולטים בתחום העיצוב בישראל. הספר מציע מאוד רעיונות בתחומי התכנון, העיצוב, התאורה ופתרונות האחסון באזור המטבח ומציג חומרי גלם איכותיים, שילובים עיצוביים מפתיעים והתייחסות לטווח רחב של תקציבים וסגנונות עיצוב על מנת שיוכל לתת פתרונות עיצוביים לכולם.

מטבח ישראלי שרון היבש

מטבח ישראלי | שרון היבש

בתים בונים רק פעם אחת

ורדינה קיש רודי

ורדינה קיש רודי, אדריכלית ומרצה לאדריכלות באקדמיה, בנתה ותכננה מספר רב של בתים בארץ ובחול. הספר ‘בתים בונים רק פעם אחת’ הוא מדריך מפורט לבנייה למי שעומד לפני תהליך בניית ביתו הראשון, הספר מתאים גם למי שאינו התעסק בתחום מעולם וגם למי שיודע דבר או שניים מעולם הבניה. הספר מציע פתרונות בניה בכל תחומי הבניה הפרטית ועוזר להימנע מטעויות נפוצות. בספר כותבת קיש רודי על הפרטים הקטנים ביותר ומשתדלת לא להשאיר קצוות פרומים על מנת למנוע בעיות בעתיד. הספר כתוב בסגנון האישי של קיש רודי לאחר שיצאה מנקודת ההנחה שבתים בונים פעם אחת.

בתים בונים רק פעם אחת ורדינה קיש רודי

בתים בונים רק פעם אחת | ורדינה קיש רודי

חדרים

אורלי רובנזון

אורלי רובינזון, אדריכלית ובעלת משרד לאדריכלות ועיצוב פנים, כותבת בעיתונים ובכתבי עת העוסקים באדריכלות ובעיצוב פנים, מרצה במרכז הבנייה הישראלי ומחברת הספר ‘חדרים’. ‘חדרים’ הוא תיעוד מצולם של מסע ארכיטקטוני של רובינזון הביקרה בעשרות בתים ומאות חדרים ברחבי הארץ ומציגה בספרה את הארכיטקטורה המקומית, סגנונות שונים ומגוונים בעיצובים יוצאי דופן ופתרונות מקוריים. הספר בנוי ממאות תמונות מרהיבות המלוות בטקסט ומיועד לכל חובבי העיצוב וגם למעצבים, אדריכלום או כל מי שעוסק בבניה ובשיפוץ.

חדרים עיצוב מבפנים

חדרים | אורלי רובנזון

 

 

 

בתים בירושלים

צביה דובריש פריד

צביה דובריש פריד, בעלת תואר ראשון בספרות ותואר שני בתקשורת, כותבת ספרי העיצוב ‘בתים בירושלים’, סודות בירושלים, ‘בתים – סגנון מקומי’. דובריש פריד היא אם לשניים ומתגוררת בירושלים,

בספרה ‘בתים בירושלים מזמינה אתכם דובריש להצטרף לחלומה לראות ולהתרשם מחלק מהבתים היפים, המיוחדים והמסקרנים ביותר בעיר הבירה. לצורך הכתיבה ביקרה דובריש בבתים של יהודים ובבתים של ערבים, שחיים אלה לצד אלה, ומצאה כי הפריה הדדית היא בלתי נמנעת. הספר מציג בפני הקוראים את כל מה שבדרך כלל לא נראה לעין בעיר הבירה.

בתים בירושלים | צביה דובריש פריד

אם גם אתם כמונו, חובבי עיצוב מושבעים שאוהבים להתפנק עם ספר טוב אנחנו בטוחים שאתם כבר בדרך לשבוע הספר הקרוב לביתכם על מנת לרכוש את ספרי העיצוב מעוררי ההשראה האלו. והיי, אם מצאתם ספר מושלם שאנחנו פשוט חייבים לקרוא שתפו אותנו בקבוצה שלנו – walls קירות מדברים, אנחנו תמיד אוהבים להכיר ספרים חדשים.

הצטרפות לקבוצה של walls

avatar

אולי יעניין אותך גם...

שניים זה תמיד ביחד | חדרי שינה משותפים

חדר השינה עבור רוב האנשים הוא מקום המפלט, פינה של שקט וחדר טעינת המצברים בסוף היום. כשמדובר בילדים, מצד אחד השקט הזה לפוסט המלא

איקאה סייל 2020 | הפריטים הכי חמים

זה שוב קורה וזה לא היה יכול לבוא בזמן טוב יותר! אנחנו מדברים על הסייל הכי שווה בשנה – איקאה סייל כמובן! לפוסט המלא
עיצוב עינת ארליך צילום טל ניסים

עשור חדש ומעוצב | מעצבים חוזים מהם הטרנדים החמים ל 2020

עולם הטרנדים במיוחד בתחום העיצוב הוא עולם ומלואו ואפשר לדבר רבות על איך טרנד מתגלגל ומוצא את עצמו בכל מיני צורות הישר לפוסט המלא