המגזין

האח האלגנטי של הבטון | כל מה שאתם צריכים לדעת על מיקרוטופינג

2020 September 3 | 0 תגובות

הגישה המינימליסטית שאומרת ש’פחות זה יותר’ משתלטת על עולם העיצוב במהרה. ועם השתלטות הגישה אנחנו רואים יותר ויותר שימוש בחומרים גולמיים ככלל ושימוש בבטון בפרט בעיצוב הבתים הפרטיים שלנו ולא רק בחללים מסחריים.

מראה הבטון החשוף משמש חלק בלתי נפרד מהעיצוב העכשווי בישראל ואם בעבר שימש רק כחומר גלם לבניה, היום ניתן לראות כיצד מעצבי פנים ואדריכלים משתמשים בו כחומר גלם אסתטי בעיצוב.

אם אנחנו עוסקים בעיצוב אז כולנו יודעים שהבסיס לעיצוב נכון ומדויק הוא הרצפה עליה אנו עומדים. ככל שהטכנולוגיה מתפתחת האופציות השונות לריצוף מתפתחות וגדלות והיום יש מגוון אינסופי של פתרונות ריצוף יצירתיים ומרשימים כאשר יש סוג אחד שבשקט בשקט משתלט על עולם העיצוב וכובש את ליבם של מעצבי הפנים והאדריכלים ואם להיות כנים הוא כבש גם את הלב שלנו. אנחנו מדברים על ציפוי המיקרוטופינג כמובן ורגע לפני שאנחנו מתחילים לספר לכם על היתרונות, חסרונות והשימושים הרבים שיש לציפוי המיקרוטופינג נספר לכם מזה בכלל החומר הזה ומאיפה הוא הגיע אלינו

אז מזה בעצם מיקרוטופינג?

המיקרוטופינג הוא בעצם בטון שמיוצר בתהליך שונה מתהליך ייצור הבטון שאנחנו מכירים. הוא מבוסס על טכנולוגיה חדשה ומקורית ומכיל מלט שמוסיפים לו פולימרים מיוחדים ומשמש לציפוי ושיפוץ משטחים קיימים ונותן להם מראה בעל גימור בטון מרשים וחלק.

במילים אחרות המיקרוטופינג הוא חיפוי בטון עם תוספי גומי בקנה מידה קטן יותר מיציקת הבטון אותה כולנו מכירים, החומר מגיע לעובי של מספר מ”מ בודדים ובזכות חומרי הפלסטיק שמוסיפים לו ציפוי המיקרוטופינג בעל מאפיינים ייחודיים וחזקים.

עיצוב ג'ורדן וייסברג | צילום מור אורן

מיקרוטופינג בסלון | עיצוב ג’ורדן וייסברג | צילום מור אורן

לאלו חללים רצפת המיקרוטופינג מתאימה?

היתרון הגדול ביותר בחיפוי המיקרוטופינג הוא שהחיפוי מתאים לכל חלל ללא יוצא דופן. מהמרפסת ועד חדר הילדים כולל המטבח וחדר הרחצה. מלבד ציפוי הרצפה במיקרוטופינג ניתן לצפות את הקיר בסלון וליצור אלמנט דקורטיבי ומיוחד, לצפות את קירות המטבח ובכך ליצור מראה מינימליסטי ונעים או מראה תעשייתי מסוגנן. חיפוי המיקרוטופינג מעולה לחדרי רחצה מכיוון שהחומר עמיד במיוחד לתנאי רטיבות ובניגוד לקרמיקה רגילה שבמגע עם רטיבות נוצרים כתמים קשים לניקוי, צבעו של המיקרוטופינג לא משתנה במגע עם מים ולא מעלה עובש. למרות המראה הגולמי והקר שלו חיפוי מיקרוטופינג משתלב נהדר גם בחדרי שינה ובחדרי ילדים עם האקססורייז הנכונים רצפת המיקרוטופינג יכולה להפוך את החדרים למקום חמים ומיוחד.

אז גילינו שהמיקרוטופינג מתאים לכל חלל בבית וגם לקירות – נגלה לכם שגם ציפוי של מיקרוטופינג על מדרגות יכול להשתלב בצורה נהדרת עם עם ציפוי מיקרוטופינג בבית כולו.

עיצוב ג'ורדן וייסברג | צילום מור אורן

ציפוי מיקרוטופינג במרפסת | עיצוב ג’ורדן וייסברג | צילום מור אורן

באילו סגנונות עיצוב רצפת המיקרוטופינג יכולה להשתלב ולמי היא מתאימה?

אז נכון שלמרות היתרונות הרבים של ציפוי המיקרוטופינג הוא בהחלט לא מתאים לכולם. כדי לבחור ברצפת מיקרוטופינג אתם צריכים לאהוב את המראה הגולמי והמיוחד שלה ולהיות שלמים עם הבחירה שככל הנראה תלווה אתכם למשך שנים רבות.

בעזרת בחירת רהיטים נכונה ומיקומם בחלל רצפת המיקרוטופינג יכולה להתאים לכל סגנון עיצוב אך נראה אותה בעיקר בבתים מודרניים בעלי קו עיצובי נקי ותאורה טבעית רבה. הציפוי מתאים למגוון חומרים רחב ומשתלב איתם בצורה הרמונית ולכן בשנים האחרונות אנחנו רואים אותו יותר ויותר גם בעיצובים כפריים וחמים.

עיצוב דפנה גרבינצקי | צילום שירן כרמל

בכל סגנון עיצוב, רצפת מיקרוטופינג | עיצוב דפנה גרבינצקי | צילום שירן כרמל

מהם שלבי ההתקנה של מיקרוטופינג?

לפני שבכלל מתחילים ביישום התקנת המיקרוטופינג צריך לוודא שהמשטח אותו אנחנו מצפים חלק ונקי לחלוטין. ככל שהמשטח יהיה חלק יותר כה העבודה תהיה מדויקת יותר. יש לנקות את המשטח מכל שאריות חומרי ניקיון או כימיקלים בעזרת לחץ מים או מטאטא קשיח (להתאים את צורת הניקיון לסוג המשטח עליו אתם עובדים)

לאחר הניקוי מרטיבים את המשטח על מנת שהמיקרוטופינג ידבר אליו בצורה חזקה וטובה, מערבבים את החומר עם מים בעזרת מערבל חשמלי (חשוב לא לערבל יותר מידי זמן ויותר מידי חומר) ולאחר מכן מתיזים את החומר של המשטח הרצוי, הגימור של הציפוי תלוי בדלילות החומר (חומר דליל נותן מראה בעל מרקם חלק וחומר סמיך נותן מראה בעל מרקם גרגרי) לאחר התזת החומר נותנים לו להתייבש כ48 שעות ולאחריהם שוטפים את המשטח ומורחים סילר על בסיס מים ויש לכם משטח בעל ציפוי מיקרוטופינג מרשים ומיוחד.

אנחנו יודעים שגרמנו לזה להישמע קצת מהצפוי אז עבודה עם חומר המיקרוטופינג מצריכה דיוק ומקצועיות ולכן רגע לפני שאתם מתחילים לצפות את הבית היינו ממליצים לכם להתייעץ עם בעל מקצוע.

עיצוב עדי עוז | צילום נדב פקט

ציפוי מיקרוטופינג בחדר המשחקים | עיצוב עדי עוז | צילום נדב פקט

מהם היתרונות והחסרונות של מיקרוטופינג?

יתרונותיו של ציפוי המיקרוטופינג:

לציפוי המיקרוטופינג יש מגוון רחב של יתרונות, הוא חומר חזק ועמיד בפני שחיקה, הוא אינו מצריך בניה של תשתית חדשה ויש לו יכולת הדבקה מעולה על תשתית קיימת.

הוא מתאים לכל סגנון עיצוב בו תבחרו לעצב את ביתכם ומקנה לכל חלל מראה מיוחד וחדש.

ציפוי המיקרוטופינג מתאים למבנים חדשים ולמבנים ישנים כאחד ומשקלו הקל יחסית אינו מצריך קונסטרוקציה מיוחדת לפני ההתקנה. גובה הציפוי מגיע למספר מ”מ בודדים ולכן אינו גונב גובה מהחלל.

חומר המיקרוטופינג הוא חומר כבוי שאינו סופך חומרים וכתמים ובהתאם לזאת הוא מתאים במיוחד לתנאי חוץ ונחשב חומר קל ונוח לתחזוקה.

בניגוד לריצוף בטון רגיל ניתן לשלוט בגוון הסופי של המיקרוטופינג ולהתאימו לגוון אותו אנו אוהבים.

התקנת הציפוי היא מהירה ובעלות נמוכה ביחס למוצרים בעלי נראות דומה בעולם הבניה.

חסרונותיו של ציפוי המיקרוטופינג:

לציפוי המיקרוטופינג יתרונות רבים אך כמו בכל דבר בחיים גם כאן יש שני צדדים, החיסרון הגדול ביותר של רצפת המיקרוטופינג הוא שהציפוי מגיע כיחידה אחת ולכן במידה ויש צורך בתיקון נקודתי בתשתיות יש צורך לפרק את הציפוי כולו ולהתקינו מחדש, אין אפשרות לתיקון נקודתי.

חיסרון נוסף של רצפת המיקרוטופינג הוא התשתית אותה הוא מצריך על מנת לבצע התקנה תקינה של הציפוי. הוא מצריך תשתית חלקה במיוחד על מנת למנוע סדקים ועיוות בחומר.

עיצוב דפנה גרבינסקי | צילום שירן כרמל

ציפוי מיקרוטופינג במטבח | עיצוב דפנה גרבינסקי | צילום שירן כרמל

מיקרוטופינג – כמה זה עולה לי?

העלות של ציפוי המיקרוטופינג היא לא אחידה ומשתנה בהתאם למגוון גורמים המשפיעים על עבודות השיפוץ.

זה מתחיל מגודל המשטח אותו מצפים, המחיר למיקרוטופינג נקבע לפי מטר מרובע אך משתנה בהתאם לגודל אותו אתם מצפים – עלות למטר מרובע לציפוי משטח בגודל 150 מטר מרובע תהיה זולה יותר למטר מציפוי של חדר בגודל 7 מטר מרובע.

מורכבות העבודה, ישנם דרכים שונות ליצור ציפוי מיקרוטופינג, ישנם דוגמאות שונות וגימורים שונים והמחיר הסופי כולל את מורכבות העבודה.

מספר ועובי השכבות אותם אתם צריכים על מנת לצפות את החלל, ככל שצריך יותר שכבות כמות החומר עולה ובהתאם גם המחיר.

וכמובן תנאי השטח, מצב המשטח אותו אתם רוצים לצפות וכמות ההכנה המוקדמת שיש לבצע לפני הציפוי משפיעים רבות על מידת מורכבות העבודה ובהתאם גם על המחיר.

את החומר עצמו אתם יכולים לרכוש בעצמכם בחנויות המתמחות בחומרי בניה ויכול מאוד להיות שהמחיר בחנות הוא זול יותר מאצל הקבלן (כ-20 שקלים לליטר) אבל בשל התנאים בהם צריכים לשמור על החומר עד לרגע העבודה (בין 10-32 מעלות ואין לפתוח אותו) ובשל העובדה שהתקנה של מיקרוטופינג צריכה להתבצע על ידי איש מקצוע היינו ממליצים לרכוש את המיקרוטופינג ישירות מהקבלן איתו בחרתם לעבוד.

עיצוב לילך מורבר | צילום איתי בנית

מיקרוטופינג במשרד | עיצוב לילך מורבר | צילום איתי בנית

בשורה התחתונה בשימוש בציפוי מיקרוטופינג כמות האפשרויות העומדת בפניכם היא בלתי סופית. התכונות העמידות שלו, קלות השימוש בו והעבודה הקלה עם החומר הופכת אותו לחומר האהוב ביותר בקרב האדריכלים ומעצבי הפנים ואנחנו בטוחים שככל שהזמן יעבור אתם תתחילו לראות אותו יותר ויותר ולא רק באזורים מסחריים. רק אל תשכחו איפה שמעתם עליו קודם 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

אולי יעניין אותך גם...

מנורת לילה לילדים

עייפה בובה זהבה: מנורות לילה ילדים

אם יש דבר אחד שכל הורה בעולם יכול להסכים עליו זה שלא מתעסקים עם שנת הלילה של הילדים שלנו. אז יש את לפוסט המלא
אורבן | עיצוב אסתטי ומזמין

הגיע הזמן לשבת: כיסאות אוכל מעוצבים

מעצבים את המטבח ורוצים להרגיש שאתם במסעדת פאר? כיסא האוכל הוא בדיוק הפריט שיעשה עבורכם את ההבדל. כשאנחנו סוף סוף מתיישבים ליד לפוסט המלא
נגרות אישית בחדר השינה

להתעורר כל יום בחופשה: חדרי שינה מודרניים להשראה

זה קורה לנו בכל פעם שאנחנו יוצאים לחופשה מפנקת בבית מלון,צימר או דירה, אנחנו מתפעלים מהעיצוב ואומרים שדי, איך שאנחנו חוזרים מהחופשה לפוסט המלא
Skip to content