מעצבת פנים, למי זה מתאים למה ואיך

בין הקירות

מעצבת פנים | מי היא, מה היא ומה תפקידה

2019 February 18 | 0 תגובות

כאנשים שהיומיום שלהם מסתובב סביב העיצוב חשוב לנו לדעת מאיפה הכל התחיל? איך? ובעיקר למה ולאן הדברים התפתחו או יתפתחו בשנים הבאות. אז כולנו יודעים שבעבר תחום האדריכלות והעיצוב פנים היה תחום אחד משותף אך בתחילת המאה ה18 חלה תפנית גדולה בנושא, תחום האדריכלות והעיצוב גדל והתפתח וההתמקצעות בו נהיתה יותר מדויקת ולכן הופרד תחום העיצוב פנים מתחום האדריכלות. מאז תחום העיצוב פנים גדל והתפתח אפילו יותר והופרד לכמה תחומים שונים.

אז מהו עיצוב פנים? מה התפקיד של מעצבת פנים? ולמה בכלל כדאי לי לפנות אליה? ריכזנו לכם את כל התשובות לשאלות ממש כאן.

מזה בכלל?

מהו עיצוב פנים

עיצוב פנים הוא תחום התמחות באדריכלות העוסק בתכנון, שינוי ועיצוב חללים פנימיים במבנים. עיצוב פנים הוא מקצוע העוסק בנראות של חלל מסוים, שינוי ומקסום הפוטנציאל הגלום בחללים הפנימיים של המבנה תוך התחשבות בצרכים של דייריו מהחלל. עיצוב הפנים נותן מענה לצרכים הפיזיים והנפשיים של הדיירים מהמקום בו הם מתגוררים לדוגמה מיקום וגודל החדרים השונים בבית ובחירת הצבעים וסגנון העיצוב המאפיין את החלל. העיצוב פנים הוא תחום המתייחס לכל הפרטים בחלל מהגדול ביותר ויורד לפרטי הפרטים הקטנים ביותר.

עוד במגזין – ההבדל בן אדריכלות עיצוב פנים והום סטיילינג >>

תפקידה של מעצבת פנים בעיצוב בית

עיצוב אדוה ספטי | צילום אורן בירן

תפקידה של מעצבת פנים בעיצוב בית

עיצוב אדוה ספטי | צילום אורן בירן

איפה למדת?

סוג ההכשרה של מעצבת פנים

לעיצוב פנים ישנם סוגים שונים של הכשרות, כל סוג הכשרה הוא ברמה ועומק שונה מהאחר.

ישנם לימודי תואר בשלושה מוסדות אקדמאים מוכרים בארץ, התואר הוא בין שלוש לארבע שנים ודורש לא מעט. בסוף שנות הלימוד מעצבי הפנים רשאים לעצב חללי פנים בלבד.

ישנם קורסים שונים בעיצוב פנים המקנים למעצבים את האפשרות לעצב חללי פנים, ישנם קורסים מעמיקים יותר וישנם פחות.

הכשרה של מעצבת פנים

עיצוב ואדריכלות צחית תשובה | צילום הגר דופלט

מעצבת פנים צחית תשובה צילום הגר דופלט

עיצוב ואדריכלות צחית תשובה | צילום הגר דופלט

מי את?

מה התפקיד של מעצבת פנים ומה כוללת עבודתו

עבודת מעצבת הפנים כוללת חלוקה מחדש של חללים בבית קיים במהלך שיפוץ או תכנון וחלוקת החדרים בבית חדש. תפקידה של מעצבת הפנים הוא לשנות ולמקסם את הפוטנציאל הקיים בחללים הפנימיים של המבנה. עבודתו של מעצב הפנים כוללת יצירת שינוי במראה של חלל מסוים באמצעות שימוש באלמנטים שונים כמו בחירת פלטת צבעים, אביזרים, פרטי נוי ועוד.

מעצבת הפנים אחראית על עיצוב של חללים פרטיים, מבני ציבור וחללים תעשייתיים בעזרת יצירה של לוח השראה המראה על בחירת סגנון עיצובי המתאים לאופי הדיירים המתגוררים בחלל. מעצבת הפנים תדע לנצל כל פינה בחלל בצורה הפרקטית והנכונה ביותר ולהפוך אותה למעוצבת וקסומה.

מעצבת פנים נדרשת לחשוב על הבית כמכלול, סדרת החללים הצמודים ועיצובם באמצעות סגנון ונושא משותף, כלומר, לא כל פריטי עיצוב הפנים צריכים להיות זהים, אך הם צריכים לעבוד יחד ולהשלים זה את זה על מנת להדגיש את כל ההרכב ולעשות זאת תוך כדי התאמה מלאה לתקציב, לסגנון החיים ולדרישת הלקוח.

מעצבת פנים שיר שטייגמן צילום איתי בנית

עיצוב שיר שטייגמן | צילום איתי בנית

מעצבת פנים שיר שטייגמן צילום איתי בנית

עיצוב שיר שטייגמן | צילום איתי בנית

הכל עניין של טיימינג

מתי כדאי לפנות למעצבת פנים

כאשר אתם עומדים לפני מעמד חתימת חוזה לרכישת דירת קבלן מומלץ לפנות למעצבת לפני שלב החתימה ובכך לחסוך כסף רב בכל הנוגע לשינויי דיירים בתכניות קבלן.

אם אתם עומדים לפני מעבר לבית קיים מומלץ לפנות אל מעצבת על מנת להתאים את הבית לצרכים, לדרישות ולרצונות שלכם מהמקום בו אתם הולכים לגור.

רוצים לרענן או לשפץ את הבית בו אתם גרים? פניה למעצבת פנים יכולה לחסוך לכם כסף רב.

אם אתם רוצים בית מעוצב בצורה מקצועית ונכונה מומלץ לפנות למעצבת פנים מהסיבה שהם משלבים התבוננות רחבה וחשיבה גלובלית אך מתרכזים גם בפרטים הקטנים ביותר ובמיקומם.

מעצבת פנים יעל רביב צילום אורית ארנון

עיצוב יעל רביב | צילום אורית ארנון

מעצבת פנים יעל רביב צילום אורית ארנון

עיצוב יעל רביב | צילום אורית ארנון

למה לי בשתיים?

האם כדאי לפנות למעצבת פנים או לעשות את זה לבד?

מעצבת פנים עם ניסיון בתחום תעזור לכם להימנע מטעויות עיצוב יקרות שעלולות לקרות עקב חוסר ידע בתחום. מעצבת פנים עם ניסיון מכירה את בעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום ותדע לעשות את החיבור הטוב ביותר לבעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם. משלב בחירת חומרי הגלם לצורך השיפוץ ועד לשלב סיום הבניה. היא תדע בדיוק למי לפנות על מנת לקבל את העבודה הטובה ביותר במחיר האטרקטיבי ביותר.

מעצבות פנים מכירות גלריות, חנויות ומקומות מיוחדים בהם ניתן לרכוש פרטי עיצוב ייחודיים ומקוריים במחירים אטרקטיביים.

מעצבת פנים טלי כהן ליעד צילום אלעד גונן

עיצוב טלי כהן ליעד | צילום אלעד גונן

מעצבת פנים טלי כהן ליעד צילום אלעד גונן

עיצוב טלי כהן ליעד | צילום אלעד גונן

מי מתאים לי?

איך בוחרים מעצבת פנים

השתכנעתם והחלטתם שאתם רוצים לשכור את שרותיה של מעצבת פנים? איך נדע מי מתאימה לי? לכל מעצבת יש תפיסת עולם ייחודית משלה. חפשו באתרים ייעודיים פרויקטים שעוצבו לטעמכם ובדקו מי המעצבת העומדת מאחורי הפרויקט. אל תפחדו לפנות ללקוחות קודמים ולקבל חוות דעת לגבי תהליך העיצוב מול אותה מעצבת. כאשר אתם בוחרים מעצבת פנים כדאי לבדוק מה סוג ההכשרה שלה ומה היקף הניסיון שלה שימו לב לכך שבשל החפיפה בין התפקידים ישנים הרבה מעצבי פנים שעושים גם פרויקטים של הום סטיילינג. בידקו מה הצרכים שלכם ולאחר מכך האם המעצבת עונה על הדרישות שלהם.

מעצבת פנים אולה אלישר | צילום עודד סמדר

עיצוב אולה אלישר | צילום עודד סמדר

מעצבת פנים אולה אלישר | צילום עודד סמדר

עיצוב אולה אלישר | צילום עודד סמדר

יוצאים לדרך, החלטתם שהגיע הזמן לשפץ? אנחנו מקווים שהבאנו לכם את כל הכלים על מנת לדעת האם אתם זקוקים למעצבת פנים ואיך למצוא את האחת שמתאימה לכם. יש לכם שאלות בנושא עיצוב? בניה? שיפוץ? ומה שבניהם? אנחנו נשמח להיות כאן בשבילכם בקבוצה שלנו walls – מעצבים קירות.

הצטרפות לקבוצה של walls

avatar

אולי יעניין אותך גם...

Bring It Home

יריד החלומות של נתנאלה יוון | חול המועד סוכות

כבר מזמן שהוא הפך למותג בפני עצמו, כבר מזמן שכולם מכירים אותו וכבר מזמן שהוא אחד האירועים המרתקים ביותר בתחום העיצוב - לפוסט המלא
עיצוב ג'ורדן וייסברג | צילום מור אורן

רגע לפני שיפוץ? 10 דברים לפני שבוחרים מעצבת פנים

קניית דירה, שיפוץ או בנייה של בית חדש זה תהליך מורכב, מלחיץ ומלא בהחלטות שלרוב למי שאין ידע בתחום ממש קשה לקבל. לפוסט המלא
טולמנ'ס דוט | צילום עמית גרון

קרן אור ברחוב הלחי | טולמנס דוט סניף הדגל

את המותג 'טולמנ'ס' אנחנו מכירים כבר שנים, חנות רהיטי יוקרה לעיצוב הבית עם מיטב המותגים והעיצובים שלרוב אנחנו רק יכולים לחלום עליהם. לפוסט המלא